מרכז בגין - פנורמה קולית

הסבר בעברית

English explanation

ממרפסת מרכז מורשת מנחם בגין תוכלו ליהנות מאחת התצפיות הפנורמית היפות של ירושלים, בה  ניתן  לחוות את העיר העתיקה במלוא הדרה, להשקיף על גיא בן הינום - העמק העובר למרגלותיה - ולגלות אתרים חשובים של ירושלים שמחוץ לעיר העתיקה.

 טחנת הרוח של משכנות שאננים - השכונה היהודית הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות ביוזמת הנדבן האנגלי  סר משה מונטיפיורי ב 1860.

כיום משמש המקום כבית הארחה ייחודי שפותח את שעריו בעיקר לסופרים, אנשי רוח ואמנים שבאים ליצור וליהנות מהשקט והיופי שהמקום מציע.

 מלון המלך דוד שהוקם ב1930. ביולי 1946  פוצץ האגף הדרומי , בו שכנה המפקדה הצבאית של ממשלת המנדט במסגרת מאבק המחתרות  נגד הממשל הבריטי.

שכונת ימין משה שנבנתה כ30 שנה לאחר הקמת משכנות שאננים ושוקמה לאחר איחוד ירושלים. זאת אחת השכונות ציוריות של ירושלים  שמומלץ לשוטט בה.

בניין הסינמטק - השריד האחרון של שכונת שמעא היהודית, שהוקמה במורד ההר. מתחתיו משתרע העמק שמקיף את העיר העתיקה ממערב ומדרום : גיא בן הינום.

בריכת הסולטן ששופצה במאה ה16 על ידי הסולטן העות'מני סולימן המפואר. כיום משמש המתחם תיאטרון פתוח בו מתקיימים מופעים בעונות החמות של השנה.

 חומת העיר העתיקה אשר נבנתה אף היא על ידי הסולטן סולימן המפואר  לפני כ 500 שנה. למרות גילה - היא החדשה בין חומות ירושלים. במהלך אלפי שנים נבנו ונהרסו חומות רבות בעיר - רובן בתוואי שונה.

בין 1948 ל- 1967 עבר הגבול בין ישראל לממלכת ירדן לאורך החומה, ותושבי השכונות היהודיות הסמוכות אליה סבלו מהתנכלויות של חיילי הלגיון הירדני. רק לאחר איחוד ירושלים החלה פריחה מחודשת של האזורים האלו - הממשיכה עד ימינו.

הר ציון בו ממוקמים אתרי דת חשובים לשלושת הדתות כמו קבר המיוחס לדוד המלך וחדר הסעודה האחרונה של ישו.

לאחר שתשבעו מהנוף הנפלא הינכם מוזמנים לבקר במוזיאון בגין המציע מסע בזמן  בעקבות סיפור חייו של מפקד המחתרת וראש הממשלה השישי של מדינת ישראל, מנחם בגין.

בנוסף, תוכלו לבקר באתר העתיקות הממוקם מאחורי הבניין , מערכת קברים מתקופת בית ראשון, בו נמצאה אחת התגליות הארכיאולוגיות המפתיעות של ירושלים. 

שם תמצאו עמדת הדרכה קולית נוספת

 

פודקאסט נבחר: 
לא