טיילת הנערים-עזרא שוורץ

עזרא שוורץ -עברית

Ezra Shwartz- אנגלית

סיפורו של עזרא שוורץ שנהרג בידי מחבלים בגוש עציון בדרכו חזרה מהתנדבות בגבעת עוז וגאון.

עזרא  נולד בבוסטון, מסצ'וסטס בראשון לאוקטובר 1997.גדל בעיר שארון עם הוריו, רות וארי, וארבעת אחיו; מולי אחותו הגדולה שהיה מקורב אליה מאוד , ושלושת אחיו הצעירים הלל אילן ואבי. שאיתם אהב לשחק ולהשתובב רבות.

בילדותו למד עזרא באקדמיה העברית סטריאר בשארון, ולאחר מכן המשיך את לימודיו בבית הספר התיכון הרמב"ם בברוקליין מסצ'וסטס, ביוני 2015.

לאחר סיום לימודים, בחר עזרא  לבוא לשנה לארץ ישראל להתנדב וללמוד  בישיבת אשרינו מתוך חיבור לרעיון השילוב  בין התנדבות בקהילה ללימוד תורה וטיולים חינוכיים ומאתגרים ברחבי הארץ. עזרא החליט להתנדב בטיפוח גבעת "עוז וגאון", פארק המוקדש לזכרם של גלעד, נפתלי ואייל, ליד צומת גוש עציון.

התמונה המרכזית בפסיפס מציגה את עזרא עובד בעוז וגאון.

 

עזרא התקבל ללימודים לתואר ראשון בבית הספר לעסקים של אוניברסיטת רוטגרס בניו ג'רסי, שם תכנן ללמוד לאחר סיום השנה שלו בישראל.

 

עזרא אהב  לבלות ולחוות את החיים עם משפחתו,הקשר שלו עם מולי אחותו הגדולה היה מיוחד במינו הם חלקו  הרפתקאות רבות  ובילויים  עם חברים משותפים.

. עזרא היה כמנטור לאחיו הקטנים ,נהנה ממשחק איתם

 ותקוותו העמוקה הייתה שבסופו של דבר הם יהיו טובים ממנו בכל דבר.

 

עזרא אהב להינות ולוודא שכולם סביבו נהנים גם.  חיוכו החינני והחם, והאישיות האוהבת שלו, אפשרו לעזרא להיות חבר אמת של מגוון רחב כל כך של אנשים. בעיקר אהב תינוקות ולעבוד עם ילדים צעירים, והתרגש מהתמימות והייחודיות  שלהם.

עזרא היה גולש סקי מוכשר, חסר מעצורים, אשר טס במורד המדרונות  ונצפה ממריא גבוה באויר. עזרא היה גם שחקן בייסבול מוכשר ורב-תכליתי וקפטן נבחרת בית הספר התיכון שלו - ה- M-Cats. עזרא נהנה מאוד לצפות בפוטבול ובבייסבול, במיוחד בניו אינגלנד פטריוטס ובניו יורק יאנקיז.

לעזרא היו חלומות רבים  והוא נהנה לשתף אותם עם חבריו .

הוא נהנה מטיולים, מחנאות, סרטים ומוסיקה, ועם זיכרונו המעולה, הוא יכול היה ללמוד את המילים ואת המנגינה של כל שיר כמעט .ימים ספורים לפני עזיבתו את הבית לישראל, שלח עזרא הודעה קולית לחברה שלו, שכבר הייתה בירושלים באותם ימים, את המילים הללו מתוך "השיר שלהם"- "לראות אותך שוב" של Wizz Kalifa. הוא שר, "זה היה יום ארוך בלעדייך חברה שלי, אספר לך על הכול כשנתראה שוב."

עזרא השתתף במחנה קיץ יבנה במשך 10 שנים, כל שנה, בתור חניך אהב את ה"זמרייה", תחרות השירה של המחנה. כשעזרא היה מדריך בקיץ 2015, הוא מאוד רצה שחניכיו יאהבו את החוויה במחנה קיץ והזימרייה כמוהו.  ושישתתפו בזימרייה תחרות השירה במחנה, עזרא הוביל את חניכיו הצעירים בשיר "השם מלך" בהתרגשות ובהתלהבות. בסופו של דבר הם זכו במקום הראשון עם השיר הזה, ועזרא הוכתר כמלך הזמרייה כמופת למנהיגותו והתלהבותו לאורך כל התחרות.

אחרי מותו, המילים הללו, הפכו לסמל לחייו  עזרא. , הכנות והמילים הפשוטות יחד עם קצב מלהיב ומרגש, שמזכירים לנו בכל פעם שאנחנו שומעים את השיר לחיות כל יום בהנאה ובאושר, תוך המשך האור המיוחד שלו  באהבתו של עזרא לכל האנשים וחיבורו לחיים.